Komunikaty i Ogłoszenia

Otwarty nabór partnera do wspólnego
przygotowania i realizacji projektu w ramach
Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa
osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu
społecznemu, Oś Priorytetowa IX Wspieranie
włączenia społecznego i walka z ubóstwem w
ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Mazowieckiego 2014-2020

Otwarty nabór partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, Oś Priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020
Miasto i Gmina Radzymin/Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyminie jako podmiot uprawniony do ubiegania się o dofinansowanie projektu w ramach konkursu zamkniętego nr RPMA.09.01.00-IP.01-14-028/16 ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 – 2020 (Dz. U. z 2016 roku poz.217 ze zmianami), ogłasza otwarty nabór partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, Oś Priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, zwanego dalej „Projektem”.
I. Cel partnerstwa:
Wspólne przygotowanie oraz realizacja Projektu, w ramach którego zrealizowane zostaną działania zwiększające szanse na zatrudnienie osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz zapobiegające zjawisku wykluczenia społecznego i ubóstwa osób i rodzin zamieszkałych na terenie Gmin Radzymin, Dąbrówka, Marki, Tłuszcz i Wołomin.
II. Zakres tematyczny partnerstwa:
W ramach partnerstwa projektu przewiduje się wspólną realizację usług aktywnej integracji na rzecz osób i rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu Gmin Radzymin, Dąbrówka, Marki, Tłuszcz i Wołomin. Usługi aktywnej integracji mogą być o charakterze:
a) społecznym, których celem jest nabycie, przywrócenie lub wzmocnienie kompetencji społecznych, zaradności, samodzielności i aktywności społecznej,
b) zawodowym, których celem jest pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru lub zmiany zawodu, wyposażenie w kompetencje i kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności pożądane na rynku pracy, pomoc w utrzymaniu zatrudnienia;
c) edukacyjnym, których celem jest wzrost poziomu wykształcenia, dostosowanie wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy,
d) zdrowotnym, których celem jest wyeliminowanie lub złagodzenie barier zdrowotnych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie lub powodujących oddalenie od rynku pracy.
W ramach usług aktywnej integracji mogą być realizowane następujące działania:
1) diagnoza indywidualnych potrzeb i potencjałów uczestników projektu,
2) praca socjalna,
3) usługi asystenckie, w tym m.in. usługi asystenta osoby niepełnosprawnej, asystenta rodziny, asystenta osoby bezdomnej w procesie wychodzenia z bezdomności,
4) inicjatywy przygotowujące do podjęcia zatrudnienia (m.in. staże, praktyki zawodowe),
5) subsydiowane zatrudnienie, zajęcia reintegracji zawodowej u pracodawcy,
6) zatrudnienie wspierane, wspomagane, usługi trenera zatrudnienia wspieranego,
7) poradnictwo psychologiczne i psychospołeczne, poradnictwo prawne i obywatelskie,
8) trening kompetencji i umiejętności społecznych,
9) poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy,
10) kursy i szkolenia umożliwiające nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji,
11) finansowanie zajęć szkolnych związanych z uzupełnieniem wykształcenia na poziomie podstawowym, gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym lub policealnym,
12) pomoc dla otoczenia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym wzmacniająca lub odbudowująca naturalne systemy wsparcia, takie jak rodzina i lokalna społeczność, obejmujące np.: mediacje, terapie rodzinne, poradnictwo rodzinne.
Szczegółowe warunki realizacji projektu określone są w Regulaminie konkursu zamkniętego nr RPMA.09.01.00-IP.01-14-028/16 z dnia 28 września 2016r., Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu.
https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/91-aktywizacja-spoleczno-zawodowa-osob-wykluczonych-i-przeciwdzialanie-wykluczeniu-spolecznemu-3/
III. Forma prawna partnerów:
Organizacje pozarządowe, o których mowa w art.3 ust.2 ustawy o działalności pożytku publicznego, niebędące jednostkami sektora finansów publicznych, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 885 ze zmianami) i niedziałające w celu osiągnięcia zysku, będące osobami prawnymi lub jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej, którym odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, w tym fundacje i stowarzyszenia, z wyłączeniem partii politycznych, związków zawodowych i organizacji pracodawców, samorządów zawodowych oraz fundacji utworzonych przez partie polityczne, których siedziba znajduje się na terenie województwa mazowieckiego.
IV. Wymagania:
O udział w postępowaniu może ubiegać się kandydat na partnera o formie prawnej określonej w pkt III, który spełnia następujące wymagania:
1. Prowadzi działalność statutową w obszarze problemów społecznych i wykluczenia społecznego.
2. Prowadzi działalność statutową na terenie województwa mazowieckiego.
3. Przedstawi sprawozdanie merytoryczne i finansowe za ostatni rok budżetowy.
4. Przedstawi aktualny wypis z odpowiedniego rejestru sądowego lub inny dokument określający status prawny kandydata.
5. Przedstawi wykaz działań w obszarze problemów społecznych i wykluczenia społecznego z ostatnich 3 lat przed złożeniem oferty.
6. Przedstawi informację o posiadanym potencjale techniczno–organizacyjnym.
7. Dysponuje odpowiednim potencjałem ludzkim, tj. oddeleguje swojego przedstawiciela do czynnego udziału w pracach nad tworzeniem Projektu.
V. Termin składania zgłoszeń:
Zgłoszenie chęci współpracy przy tworzeniu i realizacji Projektu nastąpi najpóźniej do 12 grudnia 2016 r. do godziny 1600
VII. Sposób i miejsce składania zgłoszeń:
Oferty należy złożyć w postaci papierowej, w zamkniętej kopercie osobiście w sekretariacie urzędu lub listownie na adres:
Urząd Miasta i Gminy Radzymin
ul. Plac Tadeusza Kościuszki 2
05-250 Radzymin

Z dopiskiem: Otwarty nabór partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, RPO WM 2014-2020, Oś Priorytetowa IX.
VIII. Kryteria wyboru:
1. Zakłada się wspólną realizację wyżej wymienionego zadania z jednym Partnerem.
2. Przy ocenianiu zgłoszonych kandydatur będzie weryfikowane spełnianie wymagań przedstawionych w pkt IV.
3. Doświadczenie kandydata będzie analizowane zarówno pod kątem ilościowym, jak i jakościowym.
4. Ogłaszający zastrzega sobie możliwość zwrócenia się do oferenta o przedstawienie dodatkowych wyjaśnień, informacji i dokumentów. Kandydat na partnera zobligowany jest do wskazania osoby do kontaktu w jego imieniu w sprawie oferty.
IX. Uwagi:
1. Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do:
a. Negocjowania warunków realizacji zadania.
b. Unieważnienia naboru bez podawania przyczyny.
c. Zawieszenia naboru na każdym etapie.
2. Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie internetowej Miasta i Gminy Radzymin www.radzymin.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.radzymin.pl
3. W przypadku złożenia zgłoszenia po terminie, pozostawia się je bez rozpatrzenia.
4. Kandydat na partnera może złożyć jedno zgłoszenie w ramach naboru.
5. Zgłoszenie powinno być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania kandydata na partnera zgodnie z zapisem w dokumencie rejestrowym lub zgodnie z załączonym pełnomocnictwem.
6. Po ogłoszeniu wyników naboru, z wybranym partnerem zostanie podpisana umowa o partnerstwie regulująca szczegółowe warunki współpracy i role poszczególnych partnerów przy przygotowaniu i realizacji Projektu.
Pytania dotyczące naboru partnera do wspólnego przygotowania i realizacji Projektu można zgłaszać telefonicznie pod numer (022) 786 54 86 wew. 109 lub na adres e-mail: akierszulis@radzymin.pl

Burmistrz
Krzysztof Chaciński

 Formularz oferty..pdf

Opublikowane przez: Agnieszka Kierszulis | Data wprowadzenia: 2016-11-21 10:43:57 | Data modyfikacji: 2016-11-21 10:50:38.
Data wprowadzenia: 2016-11-21 10:43:57
Data modyfikacji: 2016-11-21 10:50:38
Opublikowane przez: Agnieszka Kierszulis
« powrót